• 89 500 00 18
  • sklep@perfektmarket.pl
  • 28 dni na zwrot towaru
Waluty
5 porad jak wybrać oświetlenie ogrodowe LED
5 porad jak wybrać oświetlenie ogrodowe LED

5 porad jak wybrać oświetlenie ogrodowe LED

Ogród stanowi miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, szczególnie wiosną i latem. Jednym z istotniejszych elementów aranżacji ogrodu jest oświetlenie, mające wpływ nie tylko na jego wygląd, ale również funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. W przypadku dużych przestrzeni konieczne jest zastosowanie większej ilości punktów świetlnych, a to z kolei przekłada się na wysokie rachunki za prąd. Alternatywą dla tradycyjnych żarówek jest oświetlenie ogrodowe LED.

Szeroka oferta produktowa pozwala precyzyjnie dopasować oświetlenie do stylistyki ogrodu. Wśród dostępnych propozycji są lampy zewnętrzne LED montowane na elewacji budynku w postaci praktycznych kinkietów, reflektory, oprawy najazdowe i lampy parkowe. Przy wyborze tego odpowiedniego trzeba jednak zwrócić uwagę na znacznie więcej aspektów, niż tylko wzornictwo i stylistykę lamp.

Lampy zewnętrzne LED przy wejściu i na tarasie

Oświetlenie ogrodowe LED sprawdzi się doskonale przy wejściu do domu, a także na tarasach, na których spędzamy długie letnie wieczory. Najlepszą opcją będą kinkiety mocowane do elewacji budynku. Lampy LED ułatwiają dostanie się do domu po zmroku, dlatego warto zastanowić się również na uzupełnienie ich o czujniki ruchu, dzięki czemu będą się włączać samoczynnie.

Oświetlenie domu na zewnątrz

Dla bezpieczeństwa poruszania się po ogrodzie, jak też dla podkreślenia piękna roślinności oraz kwiatowych kompozycji warto jest przy ścieżkach ustawić reflektory lub lampy umieszczane w ziemi. Właściciele samochodów nie mogą również zapomnieć o oprawach najazdowych. Oświetlenie zewnętrzne LED występuje w wielu ciekawych wariantach. Oprócz klasycznych lamp można wybrać oryginalne kule lub lampy w kształcie kwadratu wykonane z polietylenu. Świetliste kostki idealnie pasują do nowocześnie urządzonych ogrodów.

Automatyczne sterowanie

Jest praktycznym dodatkiem do oświetlenia umieszczonego przy wejściu do domu. Doskonale sprawdza się także przy lampach znajdujących się przy ścieżkach w ogrodzie. Automatyczne sterowanie to system wyposażony w specjalne czujniki ruchu i czujniki zmierzchowe. To zapewnienie oszczędności energii, która w przypadku zewnętrznego oświetlenia LED będzie jeszcze mocniej odczuwalna.

Trwały materiał

Lampy ogrodowe LED narażone jest na nieustanne działanie czynników zewnętrznych, jak wysokie i niskie temperatury, silny wiatr, deszcz i mróz. Lampy muszą być więc wykonane z trwałych i odpornych na ich wpływ materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się więc aluminium, stal i mieszanki syntetyczne. Niektóre warianty oświetlenia wyposażone są dodatkowo w podwójną izolację. Symbol IP informuje nas o stopniu szczelności opraw. Oświetlenie domu na zewnątrz powinno mieć IP możliwie jak najwyższe, co oznacza, że cechuje się wysoką odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Wybieraj więc lampy ogrodowe o stopniu ochrony minimum IP 44, dzięki temu zachowają swoją trwałość i estetyczny wygląd przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl