Funkcjonalność i zalety sterowników LED
Funkcjonalność i zalety sterowników LED

Zmieniaj natężenie światła - podstawowa funkcja sterowników LED

Służą do tego ściemniacze LED, które wykorzystywane są zarówno przy oświetleniu sufitowym i ściennym, jak też przy taśmach i rozbudowanych modułach LED. Oprócz tego, że pozwala regulować natężenie światła, to pełnią jednocześnie funkcję włączników.
Ściemniacze dostępne są w wielu wariantach – mniej oraz bardziej praktycznych. Do najbardziej wygodnych w sterowaniu należą ściemniacze z pilotem radiowym RF. Oświetleniem możesz sterować z odległości nawet do 35 metrów. Podobną opcją są ściemniacze z pilotem na podczerwień IR, które jednak wymagają mniejszej odległości od źródła światła. Jeżeli szukasz urządzenia z dużą precyzją ustawień, to możesz zdecydować się na ściemniacze manualne, a jeżeli interesuje Cię nowoczesny design, to świetną opcją będą ściemniacze naścienne. W przypadku kilku zestawów oświetlenia LED, najlepiej sprawdzą się ściemniacze wielokanałowe i strefowe. Producenci proponują jeszcze jedno rozwiązanie – mini ściemniacze, które są w zestawach z taśmami LED.

Zarządzaj barwą światła

Czy wiesz, że sterowniki LED możesz wykorzystać również do zmiany barwy światła? Wielobarwne oświetlenie to efektowna dekoracja wnętrz, która każdego dnia i o każdej porze może przybierać inną formę. Aby stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny klimat, wybierz taśmy lub moduły RGB. Emitują światło w różnych kolorach, a z wykorzystaniem ściemniaczy możesz je dowolnie zmieniać i stworzyć prawdziwy spektakl światła i kolorów. Jest to jedna z największych zalet sterowników LED.


Sterowniki LED do taśm RGB można podzielić w ten sam sposób, jak sterowniki standardowe. Do wyboru mamy sterowniki z pilotem radiowym RF i pilotem na podczerwień IR, sterowniki manualne, naścienne, wielokanałowe i strefowe. Dodatkowo specjalnie dla taśm wykorzystujących technologię RGB powstały sterowniki RGBW pozwalające na zarządzanie światłem, które emitowane jest przez taśmę RGB i jednokolorowe MONO z wykorzystaniem jednego pilota. Co więcej, ciekawą opcją są sterowniki DMX przeznaczone do precyzyjnego sterowania systemami oświetleniowymi o znacznie bardziej rozbudowanej infrastrukturze. Mogą obsługiwać ponad 500 różnych kanałów, dlatego wykorzystywane są m.in. przy oświetleniu scenicznym i do zarządzania efektami świetlnymi.

Jeszcze więcej możliwości - funkcjonalność sterowników

Jeżeli planujesz montaż taśm ledowych przy schodach, powinieneś wybrać sterowniki schodowe pozwalające na zarządzanie światłem przy pojedynczych stopniach. Można np. rozświetlać stopnie po kolei, co wówczas przypomina efektowną świetlną falę. Warte uwagi są czujniki ruchu i zmierzchu, dzięki którym oświetlenie włącza i wyłącza się automatycznie przy wykryciu ruchu lub w momencie, kiedy ilość światła obniża się do zaprogramowanego poziomu.
Funkcji i zalet sterowników LED jest mnóstwo. Zarządzaj nowoczesną technologią, udekoruj swoje wnętrze światłem… każdego dnia innym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl